11 במרץ, 2014

איך ומתי נכון לשדרג בהצלחה.

שידרוג יכול להיות בכמה אפשרויות, או שמחליפים דגם פיזי שזה כולל הכל תוכנה ומכשיר מותאם שזה הפתרון הכי יקר, וזה כנראה מה שרוצים היצרנים ומפתחי המוצר שנעשה. או שמקדמים רק את גירסת התוכנה במכשיר  או במחשב לגירסה מתקדמת יותר בהתאם לסוג המוצר. בדרך כלל שידרוג היה אמור להיות הכי טוב והכי נכון לבצע, בפועל זה לא תמיד נכון.

בחלק מהמקרים השידרוג נגמר בטראומה קשה שבה יכול להיות שהמכשיר לגמרי לא יעבוד, ולפעמים אפילו לחזור אחורה זה כמעט בלתי אפשרי. ואולי נדרשים ללכת לטכנאי שיתקן את המכשיר בתשלום.
יצא לי לקבל מכשיר, עם חיבורו למחשב התוכנת ממשק למכשיר המליצה לבצע שידרוג לגירסה מתקדמת. החלטתי לבצע את השידרוג, והנה בסוף העדכון, כלום לא עובד, וזהוא המכשיר מושבת. לא נעים לספר על שם החברה. כאמור גם לחזור אחורה לא היה פשוט, ומתברר שבאינטרנט אין ספור רעיונות שברובם בעייתיים, איך לצאת מהמצב המביך הזה, בסוף אחרי בזבוז זמן מיותר, הצלחתי להחזיר את המכשיר, לגירסה לפני השידרוג והחלטתי לוותר בפעם הזאת על שידרוג התוכנה.

היבט אחר של שידרוג תוכנות במחשב גם הוא כרוך לפעמים בטראומה, יש לך גירסת תוכנה שעובדת יפה במחשב ואין בעיות, ורק המערכת ממליצה לשדרג. בדרך כלל הרעיון לשדרג אמור להוסיף לנו תכונות בנוסף לקיימות בגירסה הקודמת, גם זה לא לגמרי נכון. אם לא די זהירים לאחרונה עם כל מיני שידרוגים מציעים לנו בצורה מאד אגרסיבית ולפעמים בתחבולה ומרמה להתקין עוד תוכנה או עוד סרגל כלים שאחר כך קשה להיפטר מהם. צריך במיוחד להיזהר ולא לאשר אוטומטית כל הצעה במהלך השדרוג. כמובן לבקש לבצע התקנה מבוקרת (custom) ולא אוטומטית שבה ידחפו לכם כל מיני תוכנות שלפעמים רק מפריעות בהתנהלות עם המחשב והאינטרנט.Upgrade

 מה המסקנה שלי בעניין השידרוג

למרות הטראומות שיכולות להתרחש, אני חושב שכדאי לשקול חיובי לשדרג אבל לנקוט זהירות, צריך להתעניין בשידרוג המסויים שאתם הולכים לבצע בחיפוש באינטרנט, לרשום בחיפוש בעברית או באנגלית את הגירסה לפני והגירסה אחרי, ולראות עד כמה יש או אין איזכורים רבים על תקלות שנובעות מהשידרוג. כדאי שיהיה גיבוי למחשב למכשיר ולמידע במכשיר מעודכן ותקין, וכפי שציינתי להזהר ממלכודות שדוחפים לכם במיוחד בתוכנות חינמיות. צריך גם להיזהר ממקורות התוכנה. בדרך כלל הכי נכון לפנות למקור המוסמך של התוכנה.

מאת alondb בגיבוי

הוספת תגובה